Skip Navigation
 
Jaki temat należy zamieścić na naszych stronach
Przyszłe inwestycje
Kroniki katolickie
Imprezy sportowe
Wydarzenia kulturalne
Agroturystyka
Informacje z gminy
Park Krajobrazowy
Wszystkie razem

Rybakowo

Witamy!

Zapraszamy na nasze strony. Znajdziecie na nich informacje z życia wsi sołeckiej ... informacje o naszych poczynaniach, atrakcjach i planowanych imprezach. Będziemy tu również zamieszczać ciekawe artykuły, fotografie oraz kronikę wydarzeń.

Rybakowo, wieś, woj. lubuskie, powiat gorzowski, gmina Kłodawa mieszkańcy: 210 osób, położenie: E=ok.15°21' N=ok.52°52'

RYBAKOWO - wieś sołecka z leśniczówką przy drodze powiatowej Zdroisk - Kłodawa. Sołectwo Rybakowo składa się ze wsi Rybakowo, leśniczówki Zielęcin i leśniczówki Przyłęsko.

Wieś położona jest 12 km na płn.-wsch. od Kłodawy i 17 km od Gorzowa, na płn. od jeziora Mrowinko, na niedużej enklawie otoczonej lasami Puszczczy Gorzowskiej. Obszar ten stanowi otulinę Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

Sołectwo Rybakowo wchodzi w skład gminy Kłodawa, powiatu gorzowskiego ziemskiego, województwa lubuskiego. Obecnie wieś Rybakowo zamieszkuje ponad 200 osób. W dawnej leśniczówce Przyłęsko znajduje się obecnie ośrodek wypoczynkowy. We wsi działa jeden sklep, zakład usługowy, jest kościół, zabytkowa dzwonnica, remiza straży pożarnej, leśniczówka, nowe boisko, sala wiejska z siłownią i zapleczem kuchennym, przystanek PKS.

W niewielkiej odległości od wsi (w promieniu 5 km) znajduje się kilka urokliwych jezior. Do najbliższego jeziora Mrowinko jest z centrum wsi około 2 km. Nad jeziorem znajduje się zagospodarowana plaża z nowym pomostem, ławeczkami i zadaszeniem.
 
 
« powrót|drukuj
Jesteś naszym 25194 gościem